Clear Aligner – trzeci tydzień

W trzecim tygodniu przychodzi czas na nakładki hard. Jak sama nazwa wskazuje są to nakładki dość twarde i sprawiają wrażenie mało elastycznych. Ich struktura jest raczej sztywna. Siła działająca na zęby jest duża jednak dzięki poprzednim nakładom (soft i medium) zęby są już lekko rozruszane i nie odczuwamy zbytniego bólu czy nacisku.

W nakładkach Clear Aligner Hard musimy zwrócić szczególną uwagę na dobre dopasowanie krawędzi, ponieważ brak elastyczności sprawia, że nakładki nie dopasowują się do naszych dziąseł. Jeżeli zauważymy lub poczujemy zbyt duży nacisk na dziąsła należy krawędzie dociąć lub zgłosić się do naszego ortodonty. Nie należy na lekceważyć ucisku, gdyż może prowadzić do trudno gojących się ran. Na szczęście proces przycięcia jest bardzo łatwy i zazwyczaj można obyć się bez wizyty u specjalisty.

Koniec trzeciego tygodnia to kolejna wizyta u naszego lekarza. Oceniane są postępy w leczeniu i wykonywany jest kolejny wycisk do następnego zestawu szyn. Dzięki gipsowym odlewom możemy zobaczyć efekt obecny jak i ten, który zamierzamy osiągnać na przestrzeni najbliższych 3 tyodni.

w olew szczęki

21 jeden dni czyli okres pierwszego zestawu mija błyskawicznie. Warto robić sobie zdjęcia by porównywać jak duże zmiany zaszły.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *