Odbiór nakładek clear aligner i pierwsze wrażenia.

Po niecały tygodniu do odbioru już jest gotowy pierwszy set szyn clear agliner. Składa się on z 3 zestawów nakładek o różnej twardości ( soft, medium oraz hard). Każdą z nich nosi się tydzień. Zalecenia: nosić jak najczęściej i najlepiej zdejmować tylko do jedzenia.

Zestaw trzech nakładek Clear Aligner

nakładki clear aligner

Nakładka na górny łuk zębowy

nagładka clear aligner góra clear aligner nakladka

Nakładka na dolny łuk zębowy

ckear aligner dół clear aligner dół

Pierwsze minuty po nałożeniu nakładek czujemy, że z niewielką siłą oddziałują na poszczególne zęby. Jest to specyficzne wrażenia, gdzie chciałoby się zagryź zęby. Towarzyszy temu lekkie swędzenie, ale nic nieprzyjemnego. Przez pierwsze parę godzin przyzwyczajamy się do dodatkowego wypełnienia w jamie ustnej. Przy nabieraniu powietrza można zauważyć, że aparat wysycha szybciej, a co za tym idzie i język, który go dotyka. Takie uczucie występuję przez pierwsze godziny. W raz z upływem czas ustępuje.

Szyny Clear Aligner po założeniu są bardzo mało widoczne. Są one bardzo dyskretne i mało kto dostrzeże, że je nosicie. Oczywiście w każdej chwili możne je zdjąć, co jest ich główną zaletą.

clear aligner wyglad

Tak wyglądają szyny przy normalnej rozmowie bądź delikatnym uśmiech:

clear aligner usmiech

Już podczas pierwszego zdjęcia szyn do jedzenia nasze zęby będą minimalnie przesunięte. Zauważymy to przy zagryźeniu zebów, że nie pasują do siebie tak jak poprzednio. Nie przeszkadza to zbytnio w jedzeniu, ale trzeba przeżuwać delikatniej i wolniej.

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Brawo. Gratulacje dla autora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *